Artykuły

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej.

Fenomen retinolu w terapiach anti-aging

Kategoria: Nauka i uroda

Kult młodości trwa. Poszukiwanie substancji, które w niezwykły sposób usuną zmarszczki, zniwelują wiotkość skóry i zachowają na długo młodzieńczy wygląd nie ustaje. Warto pamiętać, że starzenie się to naturalny, biologiczny proces, który dotyczy każdego. Istnieją jednak metody, które pozwolą dłużej cieszyć się zdrowiem i urodą.

Czytaj cały artykuł ᐳ

Mesoestetic aox ferulic - zaawansowana antyoksydacja

Kategoria: Innowacyjne produkty medycyny estetycznej

Czytaj cały artykuł ᐳ

Kwas ferulowy

Kategoria: Nauka i uroda

Świat kosmetyki od lat stosuje substancje złuszczające takie jak alfa, beta czy poli hydroksykwasy. Jednak mimo poznania już wielu substancji o udowodnionym działaniu, wciąż poszukuje się nowych, które w znaczący sposób będą przyczyniały się do poprawy kondycji skóry. W ostatnim czasie coraz szersze uznanie kosmetyczek i kosmetologów zdobywa substancja z grupy kwasów fenolopropenowych, a mianowicie kwas ferulowy.

Czytaj cały artykuł ᐳ

Zabiegi z kwasami na lato czyli resurfacing pHformula

Kategoria: Zabiegi medycyny estetycznej

Czytaj cały artykuł ᐳ

Skuteczne metody walki z przebarwieniami

Kategoria: Nauka i uroda

Jednym z najczęstszych problemów skórnych z jakimi borykają się klientki salonów kosmetycznych, zwłaszcza po okresie letnim, są przebarwienia. Czym właściwie one są? Jak powstają? Jak je usuwać? Na te pytania odpowiedzi są niezwykle złożone. Co warto na ten temat wiedzieć? 

Czytaj cały artykuł ᐳ